UV-lambid ventilatsioonis

Bakteritsiidsed seadmed sissevooluventilatsiooni või tsentraalse konditsioneerimisega paigaldise koosseisus võimaldavad mitte paigaldada seadmeid eraldi ruumidesse, vaid anda puhast õhku korraga kõigisse teenindusaladesse.

Need on niinimetatud õhu desinfitseerimise sektsioonid, mis koosnevad konkreetsest arvust ultraviolettlampidest.

Sisseehitatud bakteritsiidseid süsteeme on soovitav sisepindade ja ruumi antava õhu desinfitseerimiseks paigaldada õhulõõridesse või sissevoolupaigaldiste korpustesse (foto).

Sellisel juhul toimub kas mikroorganismise momentaanne inaktiveerimine või nende arvukuse aeglustumine.

Lampide paigalduskohad sõltuvad sissevoolupaigaldise konstruktsioonist ja kasutatavate lampide tüübist. Enam on levinud lampide paigaldamine jahutuskontuurist 0,9-1,0 m kaugusele, kui need töötavad ööpäevaringselt.

UV-kiirguse pidev mõju kindlustab ultraviolettkiirguse doosi saabumise, mis on vajalik mikroorganismide arenemise tõkestamiseks kiirguse madala intensiivsuse juures.

Lampide paigaldamise viisid võivad olla erinevad: kas enne või pärast jahutuskontuuri ja mis tahes nurga all.

Meie spetsialistid vastavad teie küsimustele : +372 5551 1558

Avatud tüüpi UV-C seadmed

UV-lampe võib kasutada erinevate ruumide desinfitseerimiseks. Selliste aparaatide töö toimub ultraviolettkiirguse bakteritsiidse mõju kaudu. Seadmeid, millesse UV-lambid ruumide desinfitseerimiseks paigaldatakse, nimetatakse bakteritsiidseteks kiirititeks.

Haiglate ja polikliinikute varustamine selliste aparaatidega on juba üsna kaua kohustuslik. Bakteritsiidsed kiiritid jagunevad omakorda kahte tüüpi: avatud ja kinnist tüüpi kiirititeks.

Avatud tüüpi kiiritid

Seda tüüpi kiiritite all peetakse silmas ultraviolettlambi (-lampide) avatud paigutust. Ultravioleti avatud mõju tõttu on selliseid seadmeid kategooriliselt keelatud kasutada inimeste ja loomade juuresviibimisel. Selliste aparaatide plussiks on ruumi (nii õhu kui pindade) täielik desinfitseerimine. Suureks miinuseks aga on, et avatud tüüpi ultraviolettkiiriteid ei saa kasutada inimeste juuresolekul. Müügil on esindatud sellised aparaadid nagu bakteritsiidne seinakiiriti ja bakteritsiidne laekiiriti. Seda tüüpi kiiriteid eristab kinnitamise koht, samuti võib igas neist olla erinev arv erineva võimsusega ultraviolettlampe. Avatud tüüpi bakteritsiidne kiiriti on teie kindel abimees ruumide täieliku desinfitseerimise küsimustes.