Ohutusnõuded

Ärge palun unustage, et suurtes kogustes on bakteritsiidsete lampide kiirgus hukutav kõigele elavale ja seepärast peab alltoodud ettevaatusabinõusid mõistma ja neid  tõsiselt võtma. Eriti käib see otsese kiirgusega lampide kohta.

Lahtist tüüpi bakteritsiidse kiiriti sisselülitamisel on silmade UV-kiirguse eest kaitsmiseks soovitav kanda  spetsiaalseid prille. Kiiriti töötamise ajaks peavad inimesed ja koduloomad ruumist lahkuma. Samuti tuleb riidega katta või ruumist ära viia toataimed.

Kaitseprillideta on lahtist tüüpi kiiritisse kategooriliselt keelatud vaadata ja veel enam selle all päevitada.

See võib põhjustada naha ja silma limaskestade põletusi. Meie kasutame kõigis seadmetes ainult Euroopa juhtivate tootjate OSRAMI ja PHILIPSI OSOONIVABU bakteritsiidseid lampe. Lambi esimeste töötundide (kuni 100 tundi) jooksul on võimalik tühiste osooniannuste eraldumine, aga see kogus ei ole inimesele ohtlik ja kõigil lampidel on olemas Euroopa vastavussertifikaadid. Pärast nende lampide tööd ei ole vaja ruumi õhutada.

Plasti kolletumine

Plasti värvi muutumine (tuhmumine) tuleb sellest, et ultraviolettkiirguse  mõjul hävivad fotodestruktsiooni toimel plasti makromolekulid. See puudutab suurel määral odavaid plaste.

Kvaliteetne plast on UV-kiirgusele vastupidav ja talub ultravioletti, säilitades välimuse, füüsikalised ja mehaanilised omadused ning dielektrilised näitajad praktiliselt muutumatutena.

Just seepärast kasutataksegi kvaliteetsetes plastides antioksüdante, mis hoiavad ära fotooksüdatiivse lagunemise. Neid nimetatakse just valgusstabilisaatorid.

Lisaks sellele sõltub värvikindlus polümeeri koostisest ja struktuurist ning koostisosade ja segude üldisest koostisest.

Niisiis ei ole see hoiatus kvaliteetsete kalliste plastide puhul kuigi aktuaalne, kuid kui võimalik, ei ole soovitatav kiiritada ka kvaliteetseid tooteid (vähemalt mitte lähemalt kui 1 meeter).

Vastutusest

OÜ UV EXPERT nagu ka bakteritsiidsete seadmete tootjad ei kanna mingit otsest või kaudset vastutust selle eest, kui kliendid kasutavad seadmeid selleks mitte ettenähtud otstarbel, ei pea kinni hoiatustest ja juhistest, aga ka ultraviolettkiirguse mõju võimalike tagajärgede eest materjalidele või elusorganismidele vale kasutamise tagajärjel.

Üksikasjalikumalt meie tänapäevastest seadmetest

UV-lambid ventilatsioonis

Töö käik

Meie jaoks on oluline

01
Silmade ja naha kaitse

Meie töötajad töötavad alati spetsiaalsetes kombinesoonides, maskides ja UV-prillidega.

02
Kõigil väljuda!

Lambi töötamise ajal ei tohi inimesed ruumis viibida ja isegi toataimed on soovitatav ruumist välja viia.

03
Ainult kontrollitud seadmed

Kõigil meie kasutatavatel lampidel on Euroopa vastavussertifikaadid. Pärast selliste lampide kasutamist ei pea te ruumi tuulutama.